+421 944 402 163
Preklady nórčiny
Cena prekladu od 24.1 € za normostranu
Vybrané referencie
Profesionálni prekladatelia
Najlepšie ceny na trhu
Vysoká kvalita
Rýchlosť a dodržovanie termínov
Skúsenosti a referencie
Preklad textu od 24.1 (29.16) €/NS
Iba korektúra textu od 10.0 (12.1) €/NS
Cena v € bez DPH (vč. DPH)Vyhotovíme pre Vás rôzne typy prekladov:
Bežné
preklady
Technické
preklady
Právne
preklady
Obchodné
preklady
Marketingové
preklady
Lekárske
preklady
Preklady
kníh
Preklady
www stránok
Lokalizácie
Súdne
preklady
Korektúry
prekladov
Grafika, DTP
a tlač
Prekladajte s odborníkmi, ktorí Vám rozumejú a vyhotovia preklad k Vašej spokojnosti
Naši zákazníci získavajú preklad, ktorý je prirodzený, významovo presný a zrozumiteľný. Vieme vystihnúť podstatu a nájsť vhodný výraz, vetné spojenie a slovesný útvar, ktorý je podriadený významu textu. Preklady sú správne štylizované, gramaticky a pravopisne bezchybné s dôrazom na zachytenie presného významu s ohľadom na odbornú stránku textu.

Nórčinou hovorí asi 4,7 miliónov rodených hovorcov. Je vzájomne zrozumiteľná s dánčinou a švédčinou. Základom pre vznik nórčiny bola v 1. tisícročí stará severčina. Behom dánskej nadvlády, trvajúcej viac ako 400 rokov, ovplyvňovala dánčina predovšetkým jazyk obyvateľstva miest a vzdelaných vrstiev. Vidiecke obyvateľstvo však hovorilo nárečím zachovávajúcim staronórske prvky. Z tohto dôvodu má dnes dve spisovné varianty – bokmal ("knižná reč") a nynorsk ("nová nórčina"). Obe varianty sú podľa zákona rovnocenné. Nórska slovná zásoba je prevažne germánskeho pôvodu. Pre zápis nórčiny sa používa latinka (doplnená o tri znaky typické pre nórčinu).

Preklady do a z nórčiny pre Vás vyhotovia skúsení prekladatelia a rodení hovorcovia. V poslednej dobe sme pre našich zákazníkov prekladali technické manuály a webové stránky.

9 700

objednávok

117 000

normostrán

4 100

zákazníkov

Partnerské weby
Sme Dobrým Anjelom
Prekladateľňa pomáha tým, ktorí to potrebujú a preto sme sa stali Dobrým Anjelom. Pravidelne, každý mesiac zasielame finančný príspevok nadácii
Dobrý Anjel.
Kontaktné údaje