Blog

Aktuality z oboru a o nás

MÁM ZÁUJEM O SLUŽBY

Lokalizácia chatbotu

Lokalizácia chatbotu e-shopu svetového výrobcu fotoaparátov do 9 jazykov

K automatickej komunikácii s návštevníkmi eshopov sa dnes čoraz častejšie používa chatbot. Spolu s tímom prekladateľov sme realizovali lokalizáciu chatbotu pre e-shop jedného zo svetových výrobcov fotoaparátov. Úloha to pritom vôbec nebola jednoduchá.

Výsledkom práce našich prekladateľov však bola profesionálna lokalizácia chatbotu z angličtiny do češtiny, nemčiny, francúzštiny, dánčiny, fínčiny, švédčiny, holandčiny, portugalčiny a napokon aj poľštiny. A prečo je práve lokalizácia chatbotu tak dôležitá?

Každý, kto chce s e-shopom expandovať do zahraničia, by sa mal pripraviť na prekonanie jazykovej bariéry. Ak chcete uspieť, je nevyhnutné, aby ste sa návštevníkom e-shopu prihovárali prostredníctvom chatbotu jazykom, ktorému rozumejú.

V tomto smere sa oplatí osloviť profesionálov, ktorí majú s prekladmi a jazykovými lokalizáciami skúsenosti, pretože rodený hovoriaci rýchlo spozná aj drobné nedokonalosti či slová, ktoré nezapadajú do kontextu. Na expanziu sa teda oplatí pripraviť najmä po jazykovej stránke, pretože práve tá môže byť pre váš úspech kľúčová.   

16 779
objednávok
218 969
normostrán
5 581
zákazníkov