Blog

Aktuality z oboru a o nás

MÁM ZÁUJEM O SLUŽBY

Preklady športových textov

Preklad pamätnej publikácie so športovou tematikou vrátane predtlačovej korektúry

Rôznorodosť textov, s ktorými sa stretávame pri poskytovaní prekladateľských služieb, je prakticky bezhraničná. Minulý mesiac sme sa venovali téme, ktorá určite rozprúdia krv v žilách nejednému futbalovému fanúšikovi.

Jednalo sa o preklad pamätnej publikácie do poľského, talianskeho a nemeckého jazyka o slávnom a populárnom futbalovom klube FC Barcelona. Keďže išlo o dokument, ktorý bol určený do tlače, pre klienta sme zabezpečili aj dôkladnú predtlačovú korektúru ďalšími korektormi rodenými hovoriacimi. Tí skontrolovali rozdelenia slov, medzery medzi slovami, spresnili niektoré formulácie a opravili preklepy či chyby vzniknuté pri prepise textu do tlačovej podoby tak, aby výsledkom bola precízne spracovaná publikácia.

Preklad tohto textu s futbalovou témou bol zvlášť veľkým potešením pre nášho kolegu, prekladateľa rodeného hovoriaceho taliančiny, ktorý je naozaj veľkým futbalovým fanúšikom.  Prebudil v ňom aj  fanúšikovskú vášeň, veď k športu emócie jednoznačne patria. Pri prekladoch si však treba zachovať chladnú hlavu a postupovať maximálne profesionálne.

16 779
objednávok
218 969
normostrán
5 581
zákazníkov