Blog

Aktuality z oboru a o nás

MÁM ZÁUJEM O SLUŽBY

Profesionálne preklady dokumentácie

Postarali sme sa o profesionálne preklady dokumentácie na údržbu vagónov. Ako to celé prebiehalo?

V oblasti komplexných prekladateľských služieb musí spojiť svoje sily viacero profesionálov, aby výsledok zodpovedal zadaniu klienta. Takým prípadom bol aj nedávny preklad dokumentácie na údržbu vagónov z nemčiny do slovenčiny. Pracovali na ňom nielen naše šikovné prekladateľky, ale aj grafik. Ako práce na tomto preklade prebiehali?

Preklady rôznych typov manuálov či pracovných postupov patria k pomerne častým zadaniam od našich zákazníkov. Nie vždy sú ale podkladové materiály v takej forme, že je možné priamo začať s ich prekladom. V tomto prípade boli dokumenty v needitovateľnom pdf formáte, ktorého súčasťou bolo aj viacero skenovaných výkresov a obrázkov. Ešte pred samotným prekladom bolo preto potrebné previesť pdf dokumenty do editovateľnej podoby a naformátovať tak, aby sa pri samotnom preklade celý dokument nerozbil.

Po príprave dokumentu grafikom sa už mohlo naplno začať s prekladom. Napriek množstvu špecifickej terminológie si naše prekladateľky s týmito textami poradili naozaj profesionálne. Súčasťou dokumentácie boli aj rôzne tabuľky, výkresy a obrázky, v rámci ktorých bolo treba preložiť každé jednotlivé slovíčko. Napokon zostávalo už iba preložený dokument doupraviť presne do takej podoby, ktorá zodpovedala originálu. Myslíme skrátka na každý detail.

18 367
objednávok
242 661
normostrán
5 944
zákazníkov